Czy można czuć się bezpiecznie jako twórca?

Próbowałam odpowiedzieć na to pytanie wczoraj podczas webinarium Dojrzewalni Róż pt. „Seks, kasa i rock’n’roll”, do którego zostałam zaproszona przez Ewę Tyralik i Izę Kaźmierczak z projektu „Jestem Bogata”.

W ciągu kilkunastu minut zdążyłam nie tylko pochwalić się, że gram na basie, czyli rock’n’roll jak najbardziej to ja! Powiedziałam też co nieco o tym, jak można budować swoje poczucie bezpieczeństwa będąc twórcą, czy można czuć się bezpiecznie jako twórca. Jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe, jak radzić sobie z konkurencją, czy ze strachem przed tym, że zostanie się skopiowanym.

Te trzy rzeczy to najczęstsze problemy spędzające sen z powiek nie tylko rękodzielnikom, ale też osobom tworzącym różnych innych dziedzinach.

Swoje przemyślenia, których na pewno będzie można posłuchać w nagraniu ze spotkania, a którego można posłuchać (i obejrzeć) tutaj: [webinar], zebrałam w trzy żołnierskie punkty, które widać na zdjęciu wyróżniającym.

Jeśli jesteście na początku swojej twórczej drogi i szukacie odpowiedzi, być może pomocne będą Wam te moje.

Grafikę można pobrać tutaj: [zasady bezpieczenstwa] i zerkać na nią od czasu do czasu, kiedy dopadną Was jakieś wątpliwości.

Będzie mi miło, jeśli zostawicie mi swój adres e-mail, abym mogła od czasu do czasu przesłać Wam list ode mnie. Być może też okaże się dla Was przydatny.

Leave a Reply